ELECTRO – SYSTEM S.A.

ECO STUDIO ELECTRO-SYSTEM – SEZON 3

Eco Studio ELECTRO – SYSTEM to projekt edukacyjno – ekologiczny adresowany do młodego pokolenia odbiorców. W każdym sezonie prowadzącymi są gwiazdy Internetu zaangażowane ekologicznie. Z uwagi na pozytywny odbiór ambasadorów pierwszego i drugiego sezonu – Kingi Sawczuk i Kuby Adamiaka w roku 2022 kontynuujemy projekt w nowej odsłonie. W sezonie trzecim ambasadorką projektu jest wokalistka i influencerka – Magda Bereda.

Eco Studio ELECTRO – SYSTEM w sieci

W nowym sezonie powstaje 12 edukacyjnych materiałów wideo, mających charakter kreatywnych e-lekcji przyrody i rozmów z influencerami. Prowadzącą vlog jest Magda Bereda. W edukacji dzieci i młodzieży wspomaga ją Kuba Adamiak, wcielający się w rolę eko profesora. W wideo przedstawiamy problemtykę elektrośmieci i prawidłowego postępowania z nimi. Przy użyciu rekwizytu – trójkąta recyklingowego zachęcamy gwiazdy Internetu do udziału w eko wyzwaniach. Edukacyjne filmy i posty ze zdjeciami z #ecostudioelectrosystem publikowane są w social mediach Magdy i Kuby oraz na istniejących social mediach projektu.

Nasze przesłanie 

Główne przesłanie projektu „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM” pozostaje niezmienne i mówi o tym, żeby elektrośmieci nie wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci. Co należy z nimi zrobić? Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika – tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie. Nie jest to trudne w przypadku sprzętu o małych wymiarach, jednak można wyobrazić sobie ile kłopotu niesie ze sobą dowiezienie do takiego punktu zużytej lodówki lub pralki. Nie każdy ma przecież możliwość zorganizowania transportu i pomocy przy wynoszeniu ciężkiego urządzenia z domu. Można w takim przypadku skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych przez ELECTRO-SYSTEM we współpracy z REMONDIS Electrorecycling. Wystarczy wejść na stronę DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Sprzęt zostanie odebrany bezpłatnie, prosto z domu. Usługa jest dostępna w całej Polsce. 

Strona www i social media:

https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem
https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem
https://www.youtube.com/ecostudio