ELECTRO – SYSTEM S.A.

Eco Studio ELECTRO-SYSTEM

Eco Studio ELECTRO-SYSTEM to innowacyjny projekt edukacyjny adresowany do młodego pokolenia odbiorców. Treści edukacyjne przekazujemy w postaci e-lekcji przyrody na kanale YouTube Eco Studio oraz z wykorzystaniem mediów społecznościowych. 

> Opis projektu

W każdym odcinku w przyjazny sposób przedstawiamy treści edukacyjne, związane z prawidłowym postępowaniem z elektroodpadami, ich wpływem na środowisko oraz możliwością odzyskania cennych surowców. Przedstawiamy dwa pierwsze odcinki:

Materiały wideo 

Odcinek 1. Wprowadzamy Was w tematykę właściwego 
postępowania z elektrośmieciami. Kuba zalał swojego laptopa kawą i próbował się go pozbyć w nieprawidłowy sposób.  Na szczęście zobaczyła to Kinga i wyjaśniła gdzie taki popsuty laptop powinien trafić.

Odcinek 2. Opowiadamy czym są elektrośmieci. To niesprawne, popsute lub po prostu niepotrzebne urządzenia na prąd lub baterie. Czy wiecie jak wiele elektro sprzętów macie w domu? Sprawdźcie po obejrzeniu filmu. Gdy się zepsują nie mogą trafić do zwykłego kosza na śmieci!

Wszystkie filmy edukacyjne znajdziecie na kanale YouTube: www.youtube.com/ecostudio 

Jeśli chcielibyście skorzystać z naszych materiałów wideo na swoich lekcjach pomocne mogą okazać się też gotowe scenariusze lekcji przyrody stworzone dla nauczycieli, którzy chcą urozmaicić swoje zajęcia i poruszyć zagadnienia związane z recyklingiem elektroodpadów. Materiały dostępne są do pobrania poniżej:

> Konspekt Lekcji Przyrody dla Klasy 1 – 3 Szkoły Podstawowe
> Konspekt Lekcji Przyrody dla Klasy 4 – 8 Szkoły Podstawowe i Szkół Średnich

Konkurs ekologiczny „Lato w mieście z Eco Studio”

Ambasadorzy Eco Studio ELECTRO-SYSTEM to gwiazdy sieci i mediów społecznościowych. A może i w Was drzemie ukryty talent? Sprawdźcie to, weźcie udział w naszym konkursie „Lato w mieście z Eco Studio” i wygrajcie super nagrody. Do wygrania: wakacyjne spotkania z gwiazdami połączone z atrakcjami plenerowymi, tablica interaktywna, materiały multimedialne na tablice interaktywne i projektory, tablety z edukacyjnymi materiałami wideo.

  • Obejrzyjcie filmy naszych Ambasadorów. Wszystkie filmy edukacyjne znajdziecie na kanale Eco Studio ELECTRO-SYSTEM: www.youtube.com/ecostudio
  • Ze swoim nauczycielem Przyrody załóżcie w szkole Koło Przyrodnicze jeśli takie jeszcze nie działa i przekażcie nauczycielowi regulamin konkursu dostępny tutaj: (REGULAMIN) 
  • Podejmijcie decyzję o udziale w konkursie i nagrajcie 60 sekundowy film edukacyjny, wzorowany na filmach tworzonych przez Kingę i Kubę. Pamiętajcie, liczy się kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektrośmieciami.
  • Wypełnijcie FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i przyślijcie zgłoszenie na adres: ecostudio@electro-system.pl załączając swój film. Pamiętajcie, każda osoba widoczna na Waszym materiale musi wypełnić osobną ZGODĘ NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU!. Na zgłoszenia czekamy do 07.06.2021 r.
  • Komisja konkursowa wybierze zwycięzców zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie konkursu!

> Zasady konkursu

Regulamin Konkursu oraz zgody i formularze znajdziecie także poniżej:

> Szczegóły konkursu w regulaminie (REGULAMIN)
> Weź udział w konkursie, wypełnij ZGODĘ NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU oraz  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i przyślij zgłoszenie na adres: ecostudio@electro-system.pl

Nasze social media:

> https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem
> https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem/

Organizator projektu i fundator nagród: Electro – System Organizacja Odzysku SEiE S.A.

Organizator konkursu: Bee Music – agencja PR

Partnerzy: Runvido.comImage4you.euWielkareklama.eu

Patroni medialni: PRESS – SERVICE Monitoring Mediów, magazyn „Odpady i środowisko”, ecoportal.com.pl 

Patroni Honorowi: Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warsza­wy, Prezydent Miasta Włocławek, Burmistrz Gminy Konstancin­-Jeziorna, Prezydent Miasta Kielce, Burmistrz Gminy Błonie, Burmistrz Gminy Góra Kalwaria, Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki, Burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark, Burmistrz Miasta Kazimierz Dolny, Prezydent Miasta Pabianice, Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój, Prezydent Miasta Sosnowiec, Prezydent Miasta Pruszków.