ELECTRO – SYSTEM S.A.

Eco Studio ELECTRO-SYSTEM

Eco Studio ELECTRO – SYSTEM to innowacyjny projekt edukacyjny adresowany do młodego pokolenia odbiorców. Treści edukacyjne przekazujemy w postaci e-lekcji przyrody na kanale YouTube Eco Studio oraz z wykorzystaniem mediów społecznościowych. 

> Opis projektu

W każdym odcinku w przyjazny sposób przedstawiamy treści edukacyjne, związane z prawidłowym postępowaniem z elektroodpadami, ich wpływem na środowisko oraz możliwością odzyskania cennych surowców. Przedstawiamy wybrane odcinki:

Materiały wideo 

Odcinek 1. Kuba Adamiak wprowadza nową ambasadorkę Eco Studio – Magdę Bereda w tematykę właściwego postępowania z elektrośmieciami. Co zrobić z popsutym żelazkiem? Czym jest program DECYDUJESZ.PL? Zobaczcie sami, nasza eko edukacja ma nowy, piękny wymiar!

Odcinek 2. Gościem Magdy Bereda jest ambasadorka poprzednich sezonów projektu – Kinga Sawczuk. Czym jest RE USE, co zrobić z popsutym telewizorem? Sprawdźcie oglądając film. Jedno jest pewne: elektrośmieci nie mogą trafić do zwykłego kosza na śmieci!

Wszystkie filmy edukacyjne znajdziecie na kanale YouTube: www.youtube.com/ecostudio 

Jeśli chcielibyście skorzystać z naszych materiałów wideo na swoich lekcjach pomocne mogą okazać się też gotowe scenariusze lekcji przyrody stworzone dla nauczycieli, którzy chcą urozmaicić swoje zajęcia i poruszyć zagadnienia związane z recyklingiem elektroodpadów. Materiały dostępne są do pobrania poniżej:

> Konspekt Lekcji Przyrody dla Klasy 1 – 3 Szkoły Podstawowe
> Konspekt Lekcji Przyrody dla Klasy 4 – 8 Szkoły Podstawowe i Szkół Średnich

Konkurs ekologiczny „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM”

Ambasadorzy Eco Studio ELECTRO-SYSTEM to gwiazdy sieci i mediów społecznościowych. A może i w Was drzemie ukryty talent? Sprawdźcie to, weźcie udział w naszym konkursie „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM” i wygrajcie super nagrody. Do wygrania: smartfon, telewizor, tablet z edukacyjnymi materiałami wideo i udział w Wielkim Finale na Sprzątanie Świata w Warszawie z koncertem gwiazd muzycznych!

  • Obejrzyjcie eko teledysk Magdy Bereda do piosenki „Odzyskaj” z intro edukacyjnym od Eco Studio ELECTRO – SYSTEM: https://youtu.be/U_xX_Es_e3c
  • Pokażcie nauczycielowi Przyrody regulamin konkursu dostępny tutaj: (REGULAMIN)
  • Podejmijcie decyzję o udziale w konkursie i nagrajcie film edukacyjny, wzorowany na intro edukacyjnym z teledysku Magdy Bereda. Film wideo powinien trwać do 60 sekund i powinien zostać nagrany do fragmentu piosenki „Odzyskaj” Magdy Bereda & Eco Studio. Tematyka filmu konkursowego: prawidłowe lub nieprawidłowe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Film prześlijcie na adres: ecostudio@electro-system.pl lub opublikujcie go z oznaczeniem #ecostudioelectrosystem na swoim publicznym profilu na Instagramie, Facebooku, YouTube lub TikToku. Fragment piosenki, do której należy stworzyć Film Wideo jest do pobrania z linku drive.google.com umieszczonego pod teledyskiem opublikowanym dnia 22.04.2022 r. na kanale https://www.youtube.com/MAGDAmelodies
  • Pamiętajcie, liczy się kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektrośmieciami.
  • Wypełnijcie formularze zgłoszeniowe: FORMULARZ OSOBY PRYWATNE, FORMULARZ SZKOŁA – i przyślijcie zgłoszenie na adres: ecostudio@electro-system.pl załączając swój film. Pamiętajcie, każda osoba widoczna na Waszym filmie musi wypełnić osobną zgodę na publikację wizerunku!: ZGODA OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ, ZGODA OSOBY PEŁNOLETNIEJ. Na zgłoszenia czekamy do 22.07.2022 r.
  • Komisja konkursowa wybierze zwycięzców zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie konkursu!
  • Zmiana regulaminu Eco Studio Electro – System

Wyniki konkursu „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM” SEZON 3:

  • 1 miejsce: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym, ul. Lubelska 18, 22-170 Rejowiec Fabryczny
  • 2 miejsce: Przedszkole Miejskie nr 5 w Ozorkowie, ul. Obrońców Westerplatte 1a, 95-035 Ozorków
  • 3 miejsce: Szkoła Podstawowa w Bryńsku, Bryńsk 71, 13-230 Lidzbark

Nasze social media:

> https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem
> https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem/

Organizator projektu i fundator nagród: Electro – System Organizacja Odzysku SEiE S.A.

Organizator konkursu: Bee Music – agencja PR

Partnerzy: Runvido.comImage4you.euWielkareklama.eu

Patroni medialni: Newsweek Zielony, magazyn „Odpady i środowisko”, magazyn „Biznes & ekologia”, portal EkoGuru, portal Interia ZIELONA, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. 

Patroni Honorowi: Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Prezydent Miasta Kielce, Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna, Prezydent Miasta Zgierz, Burmistrz Gminy Błonie, Burmistrz Gminy Góra Kalwaria, Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki, Burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark, Burmistrz Miasta Kazimierz Dolny, Prezydent Miasta Pabianice, Wójt Gminy Kampinos, Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój, Prezydent Miasta Pruszków, Burmistrz Miasta Kamienna Góra, Burmistrz Miasta Ostróda, Burmistrz Miasta Sierpc, Burmistrz Miasta Golub – Dobrzyń, Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny.