ELECTRO – SYSTEM S.A.

Eco Studio ELECTRO – SYSTEM

Eco Studio ELECTRO – SYSTEM to innowacyjny projekt edukacyjny adresowany do młodego pokolenia odbiorców. Problematykę elektroodpadów przekazujemy podczas organizowanych przez nas wydarzeń ekologicznych i e-lekcji przyrody na kanale YouTube Eco Studio, a także w innych mediach społecznościowych.

W przyjazny sposób przekazujemy treści edukacyjne, związane z prawidłowym postępowaniem z elektroodpadami, ich wpływem na środowisko oraz możliwością odzyskania cennych surowców. 

Materiały edukacyjne Eco Studio 

Na kanale YouTube projektu www.youtube.com/EcoStudio dostępne są materiały edukacyjne dla nauczycieli, które można wykorzystać podczas lekcji przyrody i godzin wychowawczych.

Wybrane odcinki wideo:

Odcinek 1. Kuba Adamiak wprowadza nową ambasadorkę Eco Studio – Magdę Bereda w tematykę właściwego postępowania z elektrośmieciami. Co zrobić z popsutym żelazkiem? Czym jest program DECYDUJESZ.PL? Zobaczcie sami, nasza eko edukacja ma nowy, piękny wymiar!

Odcinek 2. Gościem Magdy Bereda jest ambasadorka poprzednich sezonów projektu – Kinga Sawczuk. Czym jest RE USE, co zrobić z popsutym telewizorem? Sprawdźcie oglądając film. Jedno jest pewne: elektrośmieci nie mogą trafić do zwykłego kosza na śmieci!

Pomocne mogą okazać się też gotowe scenariusze lekcji przyrody stworzone dla nauczycieli, którzy chcą urozmaicić swoje zajęcia i poruszyć zagadnienia związane z recyklingiem elektroodpadów:

> Konspekt Lekcji Przyrody dla Klasy 1 – 3 Szkoły Podstawowe
> Konspekt Lekcji Przyrody dla Klasy 4 – 8 Szkoły Podstawowe i Szkół Średnich

Eco Studio ELECTRO – SYSTEM – sezon 4

Ambasadorzy Eco Studio ELECTRO – SYSTEM to gwiazdy sieci i mediów społecznościowych. W 2023 r. w czwartym sezonie stery edukacyjnego projektu objęła wokalistka i influencerka – Saszan, posiadającą tysiące fanów na TikToku, Instagramie i Facebooku. Niezmiennie drugim ambasadorem jest dziennikarz młodego pokolenia – Kuba Adamiaka. 

Eventy ekologiczne Eco Studio ELECTRO – SYSTEM 

W tym sezonie czeka nas 10 wydarzeń ekologiczno – edukacyjnych, podczas których w atrakcyjny sposób przedstawimy problematykę dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Podczas każdego eventu odbędzie się lekcja przyrody prowadzona przez ambasadorów, recital muzyczny gwiazdy – Saszan, wywiady z ekspertami, eko quizy z nagrodami przy trójkącie recyklingowym i zbiórka drobnych elektrośmieci. 

Wydarzenia Eco Studio ELECTRO – SYSTEM zostaną zrealizowane w 10 miejscowościach na terenie województw warmińsko – mazurskiego, łódzkiego i mazowieckiego. 

Wielki Finał z okazji akcji Sprzątanie Świata 

Wielki Finał projektu tradycyjnie organizujemy w trzecim tygodniu września, kiedy na całym świecie odbywa się międzynarodowa kampania „Clean Up The World”, czyli popularne Sprzątanie Świata. Po raz kolejny Wielki Finał Eco Studio ELECTRO – SYSTEM odbędzie się na warszawskim „zielonym” Żoliborzu, a całość relacjonowana będzie w mediach ogólnopolskich. 

Nasze social media:

> https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem
> https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem/
> https://www.tiktok.com/@ecostudioelectrosystem

Organizator projektu i fundator nagród: Electro – System Organizacja Odzysku SEiE S.A.

Organizator konkursu: Bee Music – agencja eventowa i PR

Partnerzy: Runvido.comImage4you.euWielkareklama.eu

Patroni medialni: Zielony Newsweek, magazyn „Odpady i środowisko”, magazyn „Biznes & ekologia”, ogólnopolski kwartalnik ekologiczny EkoNatura, portal EkoGuru, PSMM Monitoring & More.