ELECTRO – SYSTEM S.A.

FESTIWAL ECO STUDIO ELECTRO 15 września – SPRZĄTANIE ŚWIATA!

Wielki Finał ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM” odbędzie się 15 września na warszawskim Żoliborzu i będzie miał charakter festiwalu muzyczno – ekologicznego z okazji Sprzątania Świata. W czasie finału w akcję włączą się gwiazdy zaangażowane ekologicznie oraz uczniowie szkół z całej Polski. 

Na festiwalu pojawią się też Laureaci konkursu: Laureat I miejsca – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym, Laureat II miejsca – Przedszkole Miejskie nr 5 w Ozorkowie, Laureat III miejsca – Szkoła Podstawowa w Bryńsku i Wyróżnieni w Konkursie. Laureaci otrzymają również nagrody rzeczowe w postaci urządzeń elektronicznych.

Prace konkursowe zwycięzców:

I miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=XnsLMXQbPLc

II miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=1CxpQ3zRsYc

III miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=PB0jO0sGXbg

Jednym z głównych celów projektu Eco Studio ELECTRO – SYSTEM jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. Co zatem należy z nimi zrobić? Jeśli chcemy oddać duży sprzęt, np. lodówkę, pralkę lub kuchenkę, możemy skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych prosto z naszego domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika – tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego wszelkie elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie.