ELECTRO – SYSTEM S.A.

Finał programu eko-PROFIT 2023!

Liderzy elektrozbiórki w 2023 roku!

Za nami podsumowanie programu edukacyjnego eko-PROFIT – RE REcycling to się opłaca! edycji 2023. 

8 lutego 2023r. w zakładzie przetwarzania elektroodpadów REMONDIS Electrorecycling Polska w Błoniu wręczyliśmy wyróżnienia Uczestnikom, którzy w roku 2023 wykazali się największym zaangażowaniem i zebrali w ramach programu najwięcej elektroodpadów.

W 2023 roku do programu zgłosiło się ponad 600 kolejnych Uczestników. W efekcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Uczestników programu eko-PROFIT udało się zebrać niemal 1000 ton elektroodpadów.

Każdy z Uczestników z wyróżnionej pierwszej dziesiątki zebrał ponad 10 ton elektroodpadów a laureaci z pierwszej trójki ponad 20 ton.

W 2023 roku na podium uplasowali się następujący Uczestnicy:

  • OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W DZIECINOWIE 
  • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH SIELSKIE BABOSZEWO 
  • OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W OSSIE 

Dodatkowo, wyróżniliśmy najlepszą Szkołę, Stowarzyszenie, Klub oraz Ogród Działkowy. 

Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w programie także w kolejnych latach, ponieważ program jest realizowany bezterminowo.

Zapraszamy do udziału w programie wszystkich, którzy wraz z nami chcą edukować lokalną społeczność i przy okazji otrzymywać dofinansowanie dla swoich organizacji.

Czym jest program eko-PROFIT?

W ramach programu Uczestnicy:

  • biorą aktywny udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie elektroodpadów,
  • przyczyniają się do właściwego zagospodarowania elektroodpadów poprzez organizację dodatkowych miejsc zbiórki zużytego sprzętu oraz baterii i akumulatorów,
  • otrzymują dofinasowanie na statutową działalność w wysokości 0,50 zł za kilogram, czyli 500 złza tonę elektroodpadów !

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Przekazywanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami to jedno z zadań Organizacji Odzysku ELECTRO – SYSTEM. Z elektrośmieci w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać cenne surowce, ale z drugiej strony stanowią one źródło potencjalnie niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Sprzęt powinien trafić do systemu zbierania, a dzięki ELECTRO – SYSTEM mamy z roku na rok coraz więcej możliwości legalnego pozbycia się elektrośmieci – mówi dr Robert Wawrzonek, Prezes Zarządu ELECTRO – SYSTEM.

Elektroodpady powinny trafiać do legalnego systemu zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu. Nie wystawiajmy elektroodpadów do altanek śmietnikowych lub przed dom. Nie mamy pewności co się z takim urządzeniem stanie, gdzie i w jaki sposób zostanie rozmontowane. Zdecydowanie lepszy rozwiązaniem jest udział w programie eko-PROFIT i zdobywanie dofinansowania dla swoich grup i organizacji. Udział w programie to korzyść dla Uczestników i środowiska!  – dodaje Maciej Gąkowski, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku REMONDIS Electrorecycling, koordynator programu eko-PROFIT.

Organizatorzy programu:

Electro-System Organizacja Odzysku
REMONDIS Electrorecycling Polska