ELECTRO – SYSTEM S.A.

LATO W MIEŚCIE Z ECO STUDIO NA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Eco Studio ELECTRO-SYSTEM to innowacyjny projekt ekologiczny wykorzystujący liczne media społecznościowe do propagowania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Projekt skierowany jest do młodzieży, która korzystając intensywnie z serwisów internetowych poznaje prawidłowe zasady postępowania z ZSEE, korzyści płynące z recyklingu elektroodpadów a także zagrożenia związane z nieprawidłowym postępowaniem z takimi odpadami. Jest realizowany w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego ELECTRO-SYSTEM. 

Wielki Finał projektu Eco Studio „Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata” odbył się 16 września w Warszawie! Akcja przypadła w czasie międzynarodowej kampanii, znanej też jako „Clean Up The World”  Sprzątanie Świata. Głównymi bohaterami wydarzenia organizowanego w Amfiteatrze w Parku Sowińskieg na warszawskiej Woli byli: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak – ambasadorzy projektu oraz Roksana Węgiel – gwiazda muzyczna. W czasie finału konkursu świat sprzątały gwiazdy zaangażowane ekologicznie oraz uczniowie szkół z całej Polski, którzy uczyli się jak prawidłowo postępować z elektroodpadami. 

– Intensywny rozwój technologiczny i zmiany w nawykach konsumenckich powodują, że wytwarzane są coraz większe ilości elektroodpadów. Są one z jednej strony cennym materiałem, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać surowce ale jednocześnie źródłem niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji, które muszą zostać unieszkodliwione w profesjonalnych instalacjach. Dlatego elektroodpady powinny trafiać do właściwych punktów zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recykling. W projekcie Eco Studio skupiamy się właśnie na tym jak prawidłowo pozbywać się elektrośmieci – tłumaczy dr Robert Wawrzonek prezes Zarządu ELECTRO-SYSTEM SA.

Zapraszamy na film z Finału Lato w mieście z Eco Studio:
Na kanale Youtube: https://youtu.be/C4aW_F2u4g8

Zapraszamy do śledzenia kampanii Eco Studio ELECTRO-SYSTEM:
Na kanale Youtube: www.youtube.com/c/EcoStudio/videos
Facebook: www.facebook.com/ecostudioelectrosystem/