ELECTRO – SYSTEM S.A.

XI Piknik z Klimatem – klimatyczny finał wakacji na placu Zamkowym

2018_9_2 XI Piknik z Klimatem - klimatyczny finał wakacji na placu Zamkowym

Jak co roku bierzemy aktywny udział w Pikniku z Klimatem na Placu Zamkowym w Warszawie. Hasło tegorocznego Pikniku z Klimatem: „Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła”, nawiązuje do ważnego wydarzenia – Polska po raz trzeci będzie gościła Szczyt Klimatyczny Narodów Zjednoczonych. Pierwszy miał miejsce w 2008r. w Poznaniu. Drugi został zorganizowany po pięciu latach w Warszawie – COP 19. Tegoroczny COP 24 odbędzie się w Katowicach i stanowi doskonałą okazję do pokazania światu, że polskie miasta rozwijają się odpowiedzialnie, z myślą o przyszłych pokoleniach i troską o naturę.

Na naszym stoisku edukacyjnym będzie można dowiedzieć się jak prawidłowo postępować ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami. Poza tym na odwiedzających czekać będą atrakcje takie jak:

XIII Mistrzostwa w rozkręcaniu komputerów na czas – konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadanie konkursowe polega na rozkręceniu komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy zostaną wyposażeni w akcesoria zabezpieczające, a do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nagrody w postaci elektronarzędzi. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymają upominki.

Rozkręcanie komputerów dla dzieci – młodzi uczestnicy pikniku będą mogli, pod nadzorem pracowników REMONDIS Electrorecycling, osobiście rozkręcić komputer i sprawdzić, co kryje się w środku. Każdy” mały inżynier” wyposażony zostanie w niezbędne środki bezpieczeństwa oraz narzędzia.

Warsztaty z Elektrobiżuterii – pokażemy, że elektroodpady można twórczo wykorzystać. Ze zużytych kabli stworzymy niepowtarzalne naszyjniki, a ze starych części komputera kolczyki i pierścionki. Nasze zajęcia łączą formę nauki i zabawy. U nas nic się nie marnuje!

Kilowaty Zabawy – dzieci dowiedzą się, w jaki sposób do produkcji energii może być wykorzystywany wiatr oraz słońce, a z pomarańczy oraz ziemniaka będą mogły zrobić baterie. Warsztaty są prowadzone z wykorzystaniem zestawów odnawialnych źródeł energii.

Zapraszamy w niedzielę 2 września w godzinach 11:30 – 16:30.

2018_9_2 XI Piknik z Klimatem - klimatyczny finał wakacji na placu Zamkowym